Π  Ρ  Ο  Σ  Κ  Λ  Η  Σ  Η

ΠΡΟΣ

Μέλη της Οικονομικής  Επιτροπής  του Δήμου Θέρμου

Σας καλούμε, σύμφωνα  με τις διατάξεις του άρθρου 75  του Ν.3852/2010 σε τακτική δημόσια συνεδρίαση στο Δημοτικό Κατάστημα Θέρμου την 13 Φεβρουαρίου 2018  ημέρα Τρίτη  και ώρα 8.30 π.μ. για συζήτηση και λήψη αποφάσεων  στα  παρακάτω  θέματα.

1ο:Ψήφιση – έγκριση δέσμευσης πιστώσεων προϋπολογισμού του Δήμου μας έτους 2018.

2ο:Έγκριση εξόφλησης τιμολογίων παρελθόντων οικονομικών ετών και διάθεση ανάλογων πιστώσεων.

3ο:Έκδοση εντάλματος προπληρωμής ποσού   5.000,00  € για ταχυδρομικά τέλη.

4ο:Σύσταση πάγιας προκαταβολής του Δήμου  για το έτος 2018.

5ο:Έγκριση πρακτικών δημοπρασίας και κατακύρωση γνωμοδότησης επιτροπής συνοπτικού διαγωνισμού για το αποτέλεσμα του έργου: «ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΟΔΟΠΟΙΙΑΣ Τ.Κ. ΜΥΡΤΙΑΣ»

6ο:Έγκριση , διάθεση – δέσμευση πίστωσης 40.000,00 € [με το Φ.Π.Α] καθορισμός τρόπου εκτέλεσης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια συνοπτικού διαγωνισμού για την υπηρεσία :ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ – ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΚΑΙ Η/Υ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΘΕΡΜΟΥ.

7ο:Ορισμόςσυνεργείων για τη συντήρηση και επισκευή οχημάτων και μηχανημάτων του Δήμου.

8ο:Έκδοση εντάλματος προπληρωμής για την επέκταση δικτύου  Χ/Τ Δημοτικού Φωτισμού με τοποθέτηση δύο [2] στύλων Φ.Ο.Π και δύο [2] απλών Φ/Σ στην Ε.Ο Λευκού – Καλλιθέας του Δήμου Θέρμου , έγκριση – διάθεση πίστωσης.

9ο:Έγκριση εντάλματος προπληρωμής για την παραλλαγή ΔΧΤ λόγω διαπλάτυνσης κοινοτικού δρόμου στη θέση Παλιόμυλος Μυρτιάς του Δήμου Θέρμου.

10ο:Έγκριση κατάστασης οικονομικής ενίσχυσης απόρων δημοτών για το 2018.

11ο:Έγκριση διάθεσης – δέσμευση πίστωσης, καθορισμός τρόπου εκτέλεσης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια συνοπτικού διαγωνισμού του έργου :ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΟΔΟΠΟΙΙΑΣ Τ.Κ. ΣΙΤΑΡΑΛΩΝΩΝ .

12ο:Έγκριση διάθεσης  – δέσμευση πίστωσης του έργου : ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΟΔΟΠΟΙΙΑΣ  Τ.Κ. ΘΕΡΜΟΥ