Έκτακτη και κατεπείγουσα δημόσια συνεδρίαση

Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η

Σας καλούμε, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 75 παρ. 6 του Ν.3852/2010 σε έκτακτη και κατεπείγουσα δημόσια συνεδρίαση στο Δημοτικό Κατάστημα Θέρμου την 13 Μαρτίου 2018 ημέρα Τρίτη και ώρα 14.00 μ.μ. για συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα παρακάτω θέματα.

1ο: Ανάθεση σε δικηγόρο σύμφωνα με την γνωμοδότησή του για κατάθεση ανακοπής και αιτήσεως αναστολής στο Μονομελές Διοικητικό Πρωτοδικείο Αγρινίου κατά του προστίμου που υποβλήθηκε σε βάρος του Δήμου Θέρμου.

Είναι επείγον διότι ο Δήμος δεν λαμβάνει φορολογική ενημερότητα.

2ο:Ανάθεση σε δικηγόρο σύμφωνα με την γνωμοδότησή του για καταγγελία ή μη της μίσθωσης των δημοτικών σφαγείων Θέρμου με την εταιρεία Ν. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΤΕ- ΥΡΙΑ ΤΕΧΝΙΚΗ ΑΕ ΚΑΙ ΣΙΑ ΕΕ και απάντηση στην έγγραφη όχληση της ως άνω εταιρείας.

Είναι επείγον για την προστασία των συμφερόντων του Δήμου σε τυχόν απαιτήσεις της ως άνω εταιρείας.