Δημόσια τακτική συνεδρίαση στο Δημοτικό Κατάστημα Θέρμου την 1  Σεπτεμβρίου  2020 ημέρα Τρίτη και ώρα 13.00μμ

Σας καλούμε, σύμφωνα  με τις διατάξεις του άρθρου 75 παρ.6  του Ν.3852/2010 σε  δημόσια τακτική συνεδρίαση στο Δημοτικό Κατάστημα Θέρμου την 1  Σεπτεμβρίου  2020 ημέρα Τρίτη και  ώρα 13.00μμ για συζήτηση και λήψη αποφάσεων  στα παρακάτω θέματα:

1ο:Έγκριση του 1ου Πρακτικού Αποσφράγισης Και  Αξιολόγησης Προσφορών της Ανοιχτής Ηλεκτρονικής Διαδικασίας για το έργο: «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΖΗΜΙΩΝ ΑΠΟ ΘΕΟΜΗΝΙΕΣ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΟΔΟΠΟΙΪΑΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ ΔΙΑΣΕΛΛΑΚΙΟΥΝ ΚΑΙ ΠΕΡΚΟΥ».

2ο:Έγκριση του Πρακτικού 2 ελέγχου των δικαιολογητικών κατακύρωσης του ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού του έργου: «ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΜΟΝΟΠΑΤΙΟΥ ΦΑΡΑΓΓΙΟΥ ΜΟΚΙΣΤΙΑΝΟΥ».

3ο:Έγκριση του 1ου Πρακτικού Αποσφράγισης Και Αξιολόγησης Προσφορών της Ανοιχτής Ηλεκτρονικής Διαδικασίας για το έργο : «ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ ΑΡΔΕΥΤΙΚΩΝ ΔΙΚΤΥΩΝ ΔΗΜΟΥ ΘΕΡΜΟΥ».

4ο: Έγκριση Πρακτικού Αποσφράγισης και Αξιολόγησης οικονομικών Προσφορών ( πρακτικό 2) του ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού, για την υπηρεσία : «ΜΙΣΘΩΣΗ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΔΡΟΜΩΝ, ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ».

5ο : Έγκριση του Πρακτικού 2 ελέγχου των δικαιολογητικών κατακύρωσης του ανοικτού ηλεκτρονικού  διαγωνισμού του έργου: «ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΠΗΓΗΣ ΑΜΠΕΛΙΑ – Τ.Κ. ΚΟΚΚΙΝΟΒΡΥΣΗΣ».

6ο : Ακύρωση εν μέρει της με αριθμό 72/2020 Απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής σε συμμόρφωση με την 879/2020 Απόφαση της Αρχής Εξέτασης Προδικαστικών Προσφύγων – 7ο Κλιμάκιο.

7ο : Έκδοση εντάλματος προπληρωμής για την επέκταση Δικτύου ΧΤ Δημοτικού Φωτισμού με τοποθέτηση δύο (2) στύλων ΦΟΠ και τριών (3) απλών Φ/Σ στη θέση ‘’ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟ’’ στον οικισμό ΚΟΦΤΡΑΣ στην Τ.Κ. ΑΝΑΛΗΨΗΣ του Δήμου ΘΕΡΜΟΥ.

8Ο : Σίτιση άπορου Δημότη.

9ο :Αποδοχή και Αναμόρφωση έκτακτης επιχορήγησης της Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδας για λογαριασμό του Δήμο Θέρμου με σκοπό την προμήθεια μασκών για μαθητές και εκπαιδευτικό προσωπικό .

10Ο : Εισήγηση επί του θέματος : «Επιβεβαίωση ορθότητας αιτήματος προγραμματισμού προσλήψεων τακτικού προσωπικού Δήμου Θέρμου έτους 2020».

11ο:Εισήγηση  για αναμορφώσεις  προϋπολογισμού οικ. έτους 2020.