Δημόσια τακτική συνεδρίαση στο Δημοτικό Κατάστημα Θέρμου την 15  Φεβρουαρίου  2021 ημέρα Δευτέρα και  ώρα  13.00

Σας καλούμε, σύμφωνα  με τις διατάξεις του άρθρου 75  του Ν.3852/2010 σε  δημόσια τακτική συνεδρίαση στο Δημοτικό Κατάστημα Θέρμου την 15  Φεβρουαρίου  2021 ημέρα Δευτέρα και  ώρα  13.00 μμ για συζήτηση και λήψη αποφάσεων  στο παρακάτω θέματα:

1ο:Έγκριση τρόπου εκτέλεσης , έγκριση μελέτης , καθορισμός των όρων του διαγωνισμού, επιλογή του κριτηρίου ανάθεσης και συγκρότηση επιτροπής διαγωνισμού για την εκτέλεση του έργου: «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΟΔΟΠΟΙΙΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΒΑΡΙΚΟΥ ΔΗΜΟΥ ΘΕΡΜΟΥ»

2ο::Έγκριση τρόπου εκτέλεσης , έγκριση μελέτης , καθορισμός των όρων του διαγωνισμού, επιλογή του κριτηρίου ανάθεσης και συγκρότηση επιτροπής διαγωνισμού για την εκτέλεση του έργου: «ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΒΑΘΡΩΝ ΚΑΙ ΕΔΡΑΣΗ ΓΕΦΥΡΑΣ ΤΥΠΟΥ BAILEY – ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΕΩΝ ΣΤΟ ΧΕΙΜΑΡΡΟ ΓΑΡΔΙΚΙΩΤΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ – ΑΡΓΥΡΟ ΠΗΓΑΔΙ»

3ο:Έγκριση τρόπου εκτέλεσης , έγκριση μελέτης , καθορισμός των όρων του διαγωνισμού, επιλογή του κριτηρίου ανάθεσης και συγκρότηση επιτροπής διαγωνισμού για την εκτέλεση του έργου: «ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΡΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΘΕΡΜΟΥ [INTERRREG VA GREECEITALY 2014 – 2020 CROSS THE GAP»

4ο: Εισήγηση για αναμόρφωση προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2021 για την «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΣΕΙΡΗΝΩΝ ΗΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΑΜΥΝΑΣ»

5ο:Μετάθεσητης ημερομηνίας αποσφράγισης του ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού του έργου : «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΖΗΜΙΩΝ ΑΠΟ ΠΛΗΜΜΥΡΕΣ ΣΕ ΥΠΟΔΟΜΕΣ ΔΗΜΟΥ ΘΕΡΜΟΥ» λόγω της αποχής του Προέδρου και του αναπληρωτή Προέδρου της Επιτροπής Διαγωνισμού.

6ο:4η Παράταση προθεσμίας της υπηρεσίας :«ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΩΝ ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΘΕΡΜΟΥ»

7ο:Έγκριση αριθμ.1/2021 Α.Δ.Σ.  Κ.Π.Α.Π.ΔΗ.Θ «Κατάρτιση προϋπολογισμού του Κέντρου Πολιτισμού Αθλητισμού και Περιβάλλοντος του Δήμου οικονομικού έτους 2021

8ο:Έγκριση της αριθ. 3/2020 Α.Δ.Σ. Κ.Π.Α.Π.ΔΗ.Θ. «Έγκριση Ολοκληρωμένου  Προγράμματος Δράσης του Κ.Π.Α.Π.ΔΗ.Θ., για το έτος 2021»

9ο:Έγκριση εντάλματος προπληρωμής για την επέκταση δικτύου ΧΤ Δημοτικού Φωτισμού με τοποθέτηση μιας [ 1 ] παροχής ΦΟΠ και ενός [ 1 ] απλού Φ/Σ στη θέση «ΜΑΡΤΣΑΙΝΑ» του Δήμου Θέρμου.

10ο:Ορισμός συνεργείων για την συντήρηση και επισκευή οχημάτων και μηχανημάτων του Δήμου έτους 2021

11ο:Υποβολή τριμηνιαίας έκθεσης αποτελεσμάτων εκτέλεσης προϋπολογισμού δ  τριμήνου από 1-10-2020 έως 31-12-2020»

12ο:Σύσταση πάγιας προκαταβολής του Δήμου οικονομικού έτους 2021.

13ο:Σύσταση πάγιας προκαταβολής στους Προέδρους Κοινοτήτων του Δήμου Θέρμου για το οικονομικό έτος 2021.

14ο:Υποβολή αίτησης στον ΟΑΕΔ για πρόληψη ανέργων ηλικίας 55 – 67 ετών με επιχορήγηση.

16ο:Αποδοχή των όρων συμμετοχής στο Πρόγραμμα «ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ» και υποβολής της πράξης με τίτλο :ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΘΕΡΜΟΥ» στην πρόσκληση ΑΤ12 με τίτλο : «ΔΡΑΣΕΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΚΙΝΗΣΗΣ ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΟΥΣ»

17ο:Έγκριση του 3ου Πρακτικού ελέγχου των δικαιολογητικών κατακύρωσης της ανοικτής ηλεκτρονικής διαδικασίας για το έργο : «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΖΗΜΙΩΝ ΑΠΟ ΘΕΟΜΗΝΙΕΣ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΟΔΟΠΟΙΙΑΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ ΔΙΑΣΕΛΛΑΚΙΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΚΟΥ»

18ο:Διαγραφές  –  μειώσεις

19ο:Έγκριση τρόπου εκτέλεσης , έγκριση μελέτης , καθορισμός των όρων του διαγωνισμού, επιλογή του κριτηρίου ανάθεσης και συγκρότηση επιτροπής διαγωνισμού για την εκτέλεση του έργου: «ΕΠΕΚΤΑΣΕΙΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΦΩΤΙΣΜΟΥ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ ΑΝΑΛΗΨΗΣ, ΘΕΡΜΟΥ, ΣΙΤΑΡΑΛΩΝΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΣΕΛΛΑΚΙΟΥ ΔΗΜΟΥ ΘΕΡΜΟΥ»