Πρόσληψη με σύμβαση εργασίας ορισμένου χρόνου, χρονικής διάρκειας δύο (2) μηνών

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Για την πρόσληψη προσωπικού με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, χρονικής διάρκειας δύο (2) μηνών, προκειμένου να καλυφθούν επείγουσες και εποχικές ανάγκες στο οδικό δίκτυο από τις πλημμύρες και τις κατολισθήσεις στον Δήμο Θέρμου.

Ο Δήμαρχος Θέρμου έχοντας υπόψη του :
1) Τις διατάξεις του Νόμου 3852/2010 <<Νέα Αρχιτεκτονική της Αυτοδιοίκησης και της Αποκεντρωμένης Διοίκησης Πρόγραμμα Καλλικράτης>>.
2) Τις διατάξεις του Ν. 3463/2006.
3) Τις διατάξεις του Ν. 2190/94 όπως ισχύει μετά τις τροποποιήσεις και συμπληρώσεις.
4) Τις διατάξεις της παρ.1 του άρθρου 206 του Ν.3584/2007 «Κώδικας Κατάστασης Δημοτικών και Κοινοτικών Υπαλλήλων» περί προσλήψεως προσωπικού για κατεπείγουσες εποχικές ή πρόσκαιρες ανάγκες Ο.Τ.Α.
5) Την υπ’ αρίθ.186/2018 (ΑΔΑ:ΨΒ95ΩΡΑ-ΩΣΑ) απόφαση του Δημοτικού συμβουλίου του Δήμου Θέρμου περί πρόσληψης προσωπικού με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου και συγκεκριμένα ενός (1) ατόμου ΔΕ29 οδηγών φορτηγών αυτοκινήτου & απορριμματοφόρου και τριών (3) ατόμων, κατηγορίας – κλάδου ΥΕ-16 ως Εργάτες Γενικών Καθηκόντων.
6) Την με αρίθ. Πρωτ.226545/25-10/2018 (ΑΔΑ:72Υ5ΟΡ1Φ-ΩΔΥ) απόφαση του Συντονιστή της Αποκεντρωμένης Διοίκησης Πελοποννήσου, Δυτικής Ελλάδας & Ιονίου.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΙ
Την πρόσληψη προσωπικού με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, χρονικής διάρκειας δύο (2) μηνών, συνολικού αριθμού τεσσάρων (4) ατόμων, προκειμένου να καλυφθούν επείγουσες και εποχικές ανάγκες που προέκυψαν στο οδικό δίκτυο από τις πλημμύρες και τις κατολισθήσεις στον Δήμο Θέρμου, ως εξής:

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΙΔΟΧ ΔΙΜΗΝΟ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΘΕΣΕΩΝ 2018