Τακτική δημόσια συνεδρίαση στο Δημοτικό Κατάστημα Θέρμου την 29 Ιουνίου 2018

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                      Θέρμο  25/  6  /  2018

NΟΜΟΣ  ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ                                                               Αριθμ.  Πρωτ. 3188

ΔΗΜΟΣ ΘΕΡΜΟΥ

OIΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Ταχ. Δ/νση: Πλατ. οικογ. Νικολίτσα                                         ΠΡΟΣ

Τ. Κ.  30008   ΘΕΡΜΟ                                             Μέλη της Οικονομικής  Επιτροπής

Πληροφορίες Μ. Πολυχρόνου                                              του Δήμου Θέρμου

Τηλέφωνο:26443-60135                                                             30008    ΘΕΡΜΟ

FAX:  26440-23179

Email: dthermo @ otenet.gr

Π  Ρ  Ο  Σ  Κ  Λ  Η  Σ  Η

Σας καλούμε, σύμφωνα  με τις διατάξεις του άρθρου 75  του Ν.3852/2010 σε τακτική δημόσια συνεδρίαση στο Δημοτικό Κατάστημα Θέρμου την 29 Ιουνίου 2018  ημέρα Παρασκευή και ώρα  8.30 π. μ. για συζήτηση και λήψη αποφάσεων  στα  παρακάτω  θέματα.

1ο: Έγκριση δέσμευσης πιστώσεων προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2018.

2ο:Έγκριση απόδοσης λογαριασμού του εντάλματος προπληρωμής για την πληρωμή ταχυδρομικών τελών.

3ο:Κατακύρωση του αποτελέσματος της διαδικασίας διαπραγμάτευσης του έργου : «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΖΗΜΙΩΝ ΕΡΓΩΝ ΥΠΟΔΟΜΗΣ ΣΤΙΣ ΤΟΠΙΚΕΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ ΑΜΒΡΑΚΙΑΣ, ΑΡΓΥΡΟΥ ΠΗΓΑΔΙΟΥ, ΚΟΚΚΙΝΟΒΡΥΣΗΣ ΚΑΙ ΧΑΛΙΚΙΟΥ»

4ο:Έγκριση διάθεση πίστωσης –δέσμευση πίστωσης ,έγκριση τευχών ανάθεσης μελέτης καθορισμός των όρων του συνοπτικού διαγωνισμού ,επιλογή του κριτηρίου ανάθεσης για την εκπόνηση της μελέτης  του έργου: «ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΒΑΘΡΩΝ ΚΑΙ ΕΔΡΑΣΗ ΓΕΦΥΡΑΣ ΤΥΠΟΥ ΒΑILEY – ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΕΩΝ ΣΤΟΝ ΧΕΙΜΑΡΡΟ ΓΑΡΔΙΚΙΩΤΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΑΜΒΡΑΚΙΑ – ΑΡΓΥΡΟ ΠΗΓΑΔΙ»

5ο:Έγκριση διάθεσης – δέσμευση πίστωσης ,καθορισμός τρόπου εκτέλεσης και κατάρτιση όρων διακήρυξης για την διενέργεια συνοπτικού διαγωνισμού του έργου «ΑΝΟΡΥΞΗ ΥΔΡΕΥΤΙΚΗΣ ΓΕΩΤΡΗΣΗΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΄΄ΤΣΟΚΑ΄΄ ΤΗΣ Τ.Κ. ΚΑΤΩ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ Δ. ΘΕΡΜΟΥ»

6ο:Απευθείας ανάθεση [Άρθρο 118 Ν.4412/2016] του έργου : «ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΩΝ ΧΩΡΩΝ Τ.Κ. ΘΕΡΜΟΥ» προϋπολογισμού 22.000,00  €